Accessibility links

|

Sign In
Basket
Basket

Autumn 2018

  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Mon 24 Sept 2018, 7.30pm
  2. Das Rheingold
  3. Wotan
    Lundgren
    Alberich
    Kränzle
    Loge
    Oke
    Erda
    Lehmkuhl
  4. Main Stage
  1. Wed 26 Sept 2018, 4.30pm
  2. Die Walküre
  3. Siegmund
    Skelton
    Sieglinde
    Magee
    Wotan
    Lundgren
    Brünnhilde
    Stemme
  4. Main Stage
  1. Sat 29 Sept 2018, 3pm
  2. Siegfried
  3. Siegfried
    Vinke
    Brünnhilde
    Stemme
    Mime
    Siegel
    Wanderer
    Lundgren
  4. Main Stage
  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Mon 1 Oct 2018, 4pm
  2. Götterdämmerung
  3. Siegfried
    Vinke
    Brünnhilde
    Stemme
    Gunther
    Butter
    Hagen
    Milling
  4. Main Stage
  1. Tue 2 Oct 2018, 7.30pm
  2. Das Rheingold
  3. Wotan
    Lundgren
    Alberich
    Kränzle
    Loge
    Oke
    Erda
    Lehmkuhl
  4. Main Stage
  1. Thu 4 Oct 2018, 4.30pm
  2. Die Walküre
  3. Siegmund
    Skelton
    Sieglinde
    Magee
    Wotan
    Lundgren
    Brünnhilde
    Stemme
  4. Main Stage
  1. Sun 7 Oct 2018, 3pm
  2. Siegfried
  3. Siegfried
    Vinke
    Brünnhilde
    Stemme
    Mime
    Siegel
    Wanderer
    Lundgren
  4. Main Stage
  1. Tue 9 Oct 2018, 4pm
  2. Götterdämmerung
  3. Siegfried
    Vinke
    Brünnhilde
    Stemme
    Gunther
    Butter
    Hagen
    Milling
  4. Main Stage
  1. Tue 16 Oct 2018, 7.30pm
  2. Das Rheingold
  3. Wotan
    Lundgren
    Alberich
    Cleverton
    Loge
    Oke
    Erda
    Lehmkuhl
  4. Main Stage
  1. Thu 18 Oct 2018, 4.30pm
  2. Die Walküre
  3. Siegmund
    Skelton
    Sieglinde
    Magee
    Wotan
    Lundgren
    Brünnhilde
    Stemme
  4. Main Stage
  1. Sun 21 Oct 2018, 3pm
  2. Siegfried
  3. Siegfried
    Vinke
    Brünnhilde
    Stemme
    Mime
    Siegel
    Wanderer
    Lundgren
  4. Main Stage
  1. Wed 24 Oct 2018, 4pm
  2. Götterdämmerung
  3. Siegfried
    Vinke
    Brünnhilde
    Stemme
    Gunther
    Butter
    Hagen
    Milling
  4. Main Stage
  1. Fri 26 Oct 2018, 7.30pm
  2. Das Rheingold
  3. Wotan
    Lundgren
    Alberich
    Kränzle
    Loge
    Oke
    Erda
    Lehmkuhl
  4. Main Stage
  1. Sun 28 Oct 2018, 4pm
  2. Die Walküre
  3. Siegmund
    Skelton
    Sieglinde
    Magee
    Wotan
    Lundgren
    Brünnhilde
    Stemme
  4. Main Stage
  1. Wed 31 Oct 2018, 4.30pm
  2. Siegfried
  3. Siegfried
    Vinke
    Brünnhilde
    Stemme
    Mime
    Siegel
    Wanderer
    Lundgren
  4. Main Stage
  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Fri 2 Nov 2018, 4pm
  2. Götterdämmerung
  3. Siegfried
    Vinke
    Brünnhilde
    Stemme
    Gunther
    Butter
    Hagen
    Milling
  4. Main Stage
  1. Thu 15 Nov 2018, 7.30pm
  2. Simon Boccanegra
  3. Simon Boccanegra
    Álvarez
    Jacopo Fiesco
    Furlanetto
    Amelia Grimaldi
    Bassenz
    Gabriele Adorno
    Meli
  4. Main Stage
  1. Mon 19 Nov 2018, 7.30pm
  2. Simon Boccanegra
  3. Simon Boccanegra
    Álvarez
    Jacopo Fiesco
    Furlanetto
    Amelia Grimaldi
    Bassenz
    Gabriele Adorno
    Meli
  4. Main Stage
  1. Sat 24 Nov 2018, 7pm
  2. Simon Boccanegra
  3. Simon Boccanegra
    Álvarez
    Jacopo Fiesco
    Furlanetto
    Amelia Grimaldi
    Bassenz
    Gabriele Adorno
    Meli
  4. Main Stage
  1. Tue 27 Nov 2018, 7.30pm
  2. Simon Boccanegra
  3. Simon Boccanegra
    Álvarez
    Jacopo Fiesco
    Furlanetto
    Amelia Grimaldi
    Bassenz
    Gabriele Adorno
    Meli
  4. Main Stage
  1. Fri 30 Nov 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Arquez
    Don José
    Jagde
    Escamillo
    Vinogradov
    Micaëla
    Buratto
  4. Main Stage
  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Sat 1 Dec 2018, 7.30pm
  2. Simon Boccanegra
  3. Simon Boccanegra
    Álvarez
    Jacopo Fiesco
    Furlanetto
    Amelia Grimaldi
    Bassenz
    Gabriele Adorno
    Meli
  4. Main Stage
  1. Tue 4 Dec 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Arquez
    Don José
    Jagde
    Escamillo
    Vinogradov
    Micaëla
    Buratto
  4. Main Stage
  1. Wed 5 Dec 2018, 7.30pm
  2. Simon Boccanegra
  3. Simon Boccanegra
    Álvarez
    Jacopo Fiesco
    Furlanetto
    Amelia Grimaldi
    Bassenz
    Gabriele Adorno
    Meli
  4. Main Stage
  1. Sat 8 Dec 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Arquez
    Don José
    Jagde
    Escamillo
    Vinogradov
    Micaëla
    Buratto
  4. Main Stage
  1. Mon 10 Dec 2018, 7.30pm
  2. Simon Boccanegra
  3. Simon Boccanegra
    Álvarez
    Jacopo Fiesco
    Furlanetto
    Amelia Grimaldi
    Bassenz
    Gabriele Adorno
    Meli
  4. Main Stage
  1. Tue 11 Dec 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Baumgartner
    Don José
    Jagde
    Escamillo
    Vinogradov
    Micaëla
    Buratto
  4. Main Stage
  1. Thu 13 Dec 2018, 7.30pm
  2. Hansel and Gretel
  3. Hansel
    Hipp
    Gretel
    Davis
    Witch
    Siegel
    Mother
    Schuster
  4. Main Stage
  1. Fri 14 Dec 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Akhmetshina
    Don José
    Jagde
    Escamillo
    Vinogradov
    Micaëla
    Buratto
  4. Main Stage
  1. Mon 17 Dec 2018, 7.30pm
  2. Hansel and Gretel
  3. Hansel
    Hipp
    Gretel
    Davis
    Witch
    Siegel
    Mother
    Schuster
  4. Main Stage
  1. Wed 19 Dec 2018, 12 noon
  2. Carmen
  3. Carmen
    Baumgartner
    Don José
    Jagde
    Escamillo
    Vinogradov
    Micaëla
    Buratto
  4. Main Stage
  1. Fri 21 Dec 2018, 12.30pm
  2. Hansel and Gretel
  3. Hansel
    Hipp
    Gretel
    Davis
    Witch
    Siegel
    Mother
    Schuster
  4. Main Stage
  1. Sat 22 Dec 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Baumgartner
    Don José
    Jagde
    Escamillo
    Vinogradov
    Micaëla
    Buratto
  4. Main Stage
  1. Thu 27 Dec 2018, 7.30pm
  2. Hansel and Gretel
  3. Hansel
    Hipp
    Gretel
    Davis
    Witch
    Siegel
    Mother
    Schuster
  4. Main Stage
  1. Sat 29 Dec 2018, 11.30am
  2. Hansel and Gretel
  3. Hansel
    Hipp
    Gretel
    Davis
    Witch
    Siegel
    Mother
    Schuster
  4. Main Stage
  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Sat 22 June 2019, 12 noon
  2. Carmen
  3. Carmen
    Margaine
    Don José
    Hymel
    Escamillo
    Pisaroni
    Micaëla
    Pérez
  4. Main Stage
  1. Mon 24 June 2019, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Margaine
    Don José
    Hymel
    Escamillo
    Pisaroni
    Micaëla
    Pérez
  4. Main Stage
  1. Wed 26 June 2019, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Margaine
    Don José
    Hymel
    Escamillo
    Pisaroni
    Micaëla
    Mkhitaryan
  4. Main Stage
  1. Fri 28 June 2019, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Margaine
    Don José
    Hymel
    Escamillo
    Pisaroni
    Micaëla
    Mkhitaryan
  4. Main Stage
  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Tue 2 July 2019, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Margaine
    Don José
    Hymel
    Escamillo
    Pisaroni
    Micaëla
    Mkhitaryan
  4. Main Stage
  1. Fri 5 July 2019, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Margaine
    Don José
    Hymel
    Escamillo
    Pisaroni
    Micaëla
    Pérez
  4. Main Stage
  1. Wed 10 July 2019, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Margaine
    Don José
    Hymel
    Escamillo
    Pisaroni
    Micaëla
    Pérez
  4. Main Stage
  1. Sat 13 July 2019, 12 noon
  2. Carmen
  3. Carmen
    Margaine
    Don José
    Hymel
    Escamillo
    Pisaroni
    Micaëla
    Pérez
  4. Main Stage
  1. Tue 16 July 2019, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Margaine
    Don José
    Soghomonyan
    Escamillo
    Rhodes
    Micaëla
    Pérez
  4. Main Stage
  1. Sat 20 July 2019, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Margaine
    Don José
    Soghomonyan
    Escamillo
    Rhodes
    Micaëla
    Pérez
  4. Main Stage