Accessibility links

|

Sign In
Basket
Basket

Winter 2017/18

  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Thu 15 March 2018, 7.30pm
  2. Bernstein Centenary
  3. Dancer
    Bonelli
    Dancer
    Bracewell
    Dancer
    Churches
    Dancer
    Hamilton
  4. Main Stage
  1. Sat 17 March 2018, 7.30pm
  2. Bernstein Centenary
  3. Dancer
    Ball
    Dancer
    Cowley
    Dancer
    Dubreuil
    Dancer
    Dyer
  4. Main Stage
  1. Fri 23 March 2018, 7.30pm
  2. Bernstein Centenary
  3. Dancer
    Bracewell
    Dancer
    Bonelli
    Dancer
    Churches
    Dancer
    Hamilton
  4. Main Stage
  1. Tue 27 March 2018, 7.30pm
  2. Bernstein Centenary
  3. Dancer
    Bonelli
    Dancer
    Bracewell
    Dancer
    Churches
    Dancer
    Hamilton
  4. Main Stage
  1. Tue 3 April 2018, 7.30pm
  2. Bernstein Centenary
  3. Dancer
    Cowley
    Dancer
    Ella
    Dancer
    Ball
    Dancer
    Edmonds
  4. Main Stage
  1. Fri 6 April 2018, 7.30pm
  2. Bernstein Centenary
  3. Dancer
    Bracewell
    Dancer
    Bonelli
    Dancer
    Churches
    Dancer
    Dyer
  4. Main Stage
  1. Mon 9 April 2018, 7.30pm
  2. Bernstein Centenary
  3. Dancer
    Ball
    Dancer
    Cowley
    Dancer
    Dubreuil
    Dancer
    Dyer
  4. Main Stage
  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Tue 6 Feb 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Goryachova
    Don José
    Meli
    Escamillo
    Smoriginas
    Micaëla
    Mkhitaryan
  4. Main Stage
  1. Sat 10 Feb 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Goryachova
    Don José
    Meli
    Escamillo
    Smoriginas
    Micaëla
    Mkhitaryan
  4. Main Stage
  1. Wed 14 Feb 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Goryachova
    Don José
    Meli
    Escamillo
    Smoriginas
    Micaëla
    Mkhitaryan
  4. Main Stage
  1. Fri 16 Feb 2018, 12 noon
  2. Carmen
  3. Carmen
    Arquez
    Don José
    Carè
    Escamillo
    Markov
    Micaëla
    Hurrell
  4. Main Stage
  1. Tue 20 Feb 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Goryachova
    Don José
    Meli
    Escamillo
    Smoriginas
    Micaëla
    Mkhitaryan
  4. Main Stage
  1. Fri 23 Feb 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Goryachova
    Don José
    Meli
    Escamillo
    Smoriginas
    Micaëla
    Mkhitaryan
  4. Main Stage
  1. Tue 27 Feb 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Arquez
    Don José
    Carè
    Escamillo
    Markov
    Micaëla
    Hurrell
  4. Main Stage
  1. Sat 3 March 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Goryachova
    Don José
    Meli
    Escamillo
    Smoriginas
    Micaëla
    Mkhitaryan
  4. Main Stage
  1. Tue 6 March 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Goryachova
    Don José
    Meli
    Escamillo
    Smoriginas
    Micaëla
    Mkhitaryan
  4. Main Stage
  1. Thu 8 March 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Arquez
    Don José
    Carè
    Escamillo
    Markov
    Micaëla
    Hurrell
  4. Main Stage
  1. Mon 12 March 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Arquez
    Don José
    Carè
    Escamillo
    Markov
    Micaëla
    Hurrell
  4. Main Stage
  1. Fri 16 March 2018, 7pm
  2. Carmen
  3. Carmen
    Arquez
    Don José
    Carè
    Escamillo
    Markov
    Micaëla
    Hurrell
  4. Main Stage
  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Fri 19 Jan 2018, 7.30pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Nuñez
    Albrecht
    Bonelli
    Concert Master
    Levitin
  4. Main Stage
  1. Sat 20 Jan 2018, 2pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Lamb
    Albrecht
    Hirano
    Concert Master
    Levitin
  4. Main Stage
  1. Sat 20 Jan 2018, 7pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Takada
    Albrecht
    Ella
    Concert Master
    Levitin
  4. Main Stage
  1. Thu 1 Feb 2018, 7.30pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Nuñez
    Albrecht
    Muntagirov
    Concert Master
    Safonova
  4. Main Stage
  1. Fri 2 Feb 2018, 7.30pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Lamb
    Albrecht
    Hirano
    Concert Master
    Levitin
  4. Main Stage
  1. Mon 5 Feb 2018, 7.30pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Takada
    Albrecht
    Ella
    Concert Master
    Safonova
  4. Main Stage
  1. Thu 8 Feb 2018, 7.30pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Nuñez
    Albrecht
    Bonelli
    Concert Master
    Levitin
  4. Main Stage
  1. Fri 9 Feb 2018, 7.30pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Hayward
    Albrecht
    Campbell
    Concert Master
    Safonova
  4. Main Stage
  1. Sat 10 Feb 2018, 12.30pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Naghdi
    Albrecht
    Ball
    Concert Master
    Schulmeister
  4. Main Stage
  1. Mon 12 Feb 2018, 7.30pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Morera
    Albrecht
    Kish
    Concert Master
    Schulmeister
  4. Main Stage
  1. Wed 21 Feb 2018, 7.30pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Nuñez
    Albrecht
    Bonelli
    Concert Master
    Safonova
  4. Main Stage
  1. Thu 1 March 2018, 7.30pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Osipova
    Albrecht
    Hallberg
    Concert Master
    Safonova
  4. Main Stage
  1. Fri 2 March 2018, 7.30pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Lamb
    Albrecht
    Kish
    Concert Master
    Levitin
  4. Main Stage
  1. Fri 9 March 2018, 7.30pm
  2. Giselle
  3. Giselle
    Osipova
    Albrecht
    Ball
    Concert Master
    Levitin
  4. Main Stage
  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Thu 14 Dec 2017, 7.30pm
  2. Rigoletto
  3. Duke of Mantua
    Fabiano
    Rigoletto
    Platanias
    Gilda
    Fomina
    Sparafucile
    Mastroni
  4. Main Stage
  1. Tue 19 Dec 2017, 12 noon
  2. Rigoletto
  3. Duke of Mantua
    Magrì
    Rigoletto
    Platanias
    Gilda
    Crowe
    Sparafucile
    Mastroni
  4. Main Stage
  1. Thu 21 Dec 2017, 7.30pm
  2. Rigoletto
  3. Duke of Mantua
    Fabiano
    Rigoletto
    Platanias
    Gilda
    Crowe
    Sparafucile
    Mastroni
  4. Main Stage
  1. Sat 23 Dec 2017, 7.30pm
  2. Rigoletto
  3. Duke of Mantua
    Magrì
    Rigoletto
    Platanias
    Gilda
    Fomina
    Sparafucile
    Mastroni
  4. Main Stage
  1. Thu 4 Jan 2018, 7.30pm
  2. Rigoletto
  3. Duke of Mantua
    Fabiano
    Rigoletto
    Platanias
    Gilda
    Puértolas
    Sparafucile
    Mastroni
  4. Main Stage
  1. Sat 6 Jan 2018, 7.30pm
  2. Rigoletto
  3. Duke of Mantua
    Fabiano
    Rigoletto
    Platanias
    Gilda
    Crowe
    Sparafucile
    Mastroni
  4. Main Stage
  1. Thu 11 Jan 2018, 7.30pm
  2. Rigoletto
  3. Duke of Mantua
    Fabiano
    Rigoletto
    Platanias
    Gilda
    Fomina
    Sparafucile
    Mastroni
  4. Main Stage
  1. Sat 13 Jan 2018, 7.30pm
  2. Rigoletto
  3. Duke of Mantua
    Fabiano
    Rigoletto
    Platanias
    Gilda
    Fomina
    Sparafucile
    Mastroni
  4. Main Stage
  1. Tue 16 Jan 2018, 7.30pm
  2. Rigoletto
  3. Duke of Mantua
    Fabiano
    Rigoletto
    Platanias
    Gilda
    Crowe
    Sparafucile
    Mastroni
  4. Main Stage
  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Mon 8 Jan 2018, 8pm
  2. Salome
  3. Salome
    Byström
    Jokanaan
    Volle
    Herod
    Daszak
    Herodias
    Schuster
  4. Main Stage
  1. Fri 12 Jan 2018, 8pm
  2. Salome
  3. Salome
    Byström
    Jokanaan
    Volle
    Herod
    Daszak
    Herodias
    Schuster
  4. Main Stage
  1. Wed 17 Jan 2018, 8pm
  2. Salome
  3. Salome
    Byström
    Jokanaan
    Volle
    Herod
    Daszak
    Herodias
    Schuster
  4. Main Stage
  1. Sun 21 Jan 2018, 8pm
  2. Salome
  3. Salome
    Byström
    Jokanaan
    Volle
    Herod
    Daszak
    Herodias
    Schuster
  4. Main Stage
  1. Tue 23 Jan 2018, 8pm
  2. Salome
  3. Salome
    Byström
    Jokanaan
    Volle
    Herod
    Daszak
    Herodias
    Schuster
  4. Main Stage
  1. Fri 26 Jan 2018, 8pm
  2. Salome
  3. Salome
    Byström
    Jokanaan
    Volle
    Herod
    Daszak
    Herodias
    Schuster
  4. Main Stage
  1. Tue 30 Jan 2018, 8pm
  2. Salome
  3. Salome
    Byström
    Jokanaan
    Volle
    Herod
    Daszak
    Herodias
    Schuster
  4. Main Stage
  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Sun 19 Nov 2017, 3pm
  2. Semiramide
  3. Semiramide
    DiDonato
    Assur
    Pertusi
    Arsace
    Barcellona
    Idreno
    Brownlee
  4. Main Stage
  1. Wed 22 Nov 2017, 6.30pm
  2. Semiramide
  3. Semiramide
    DiDonato
    Assur
    Palazzi
    Arsace
    Barcellona
    Idreno
    Brownlee
  4. Main Stage
  1. Sat 25 Nov 2017, 6.30pm
  2. Semiramide
  3. Semiramide
    DiDonato
    Assur
    Pertusi
    Arsace
    Barcellona
    Idreno
    Brownlee
  4. Main Stage
  1. Tue 28 Nov 2017, 6.30pm
  2. Semiramide
  3. Semiramide
    DiDonato
    Assur
    Pertusi
    Arsace
    Barcellona
    Idreno
    Brownlee
  4. Main Stage
  1. Mon 4 Dec 2017, 6.30pm
  2. Semiramide
  3. Semiramide
    DiDonato
    Assur
    Pertusi
    Arsace
    Barcellona
    Idreno
    Brownlee
  4. Main Stage
  1. Fri 8 Dec 2017, 6.30pm
  2. Semiramide
  3. Semiramide
    DiDonato
    Assur
    Pertusi
    Arsace
    Barcellona
    Idreno
    Brownlee
  4. Main Stage
  1. Wed 13 Dec 2017, 6.30pm
  2. Semiramide
  3. Semiramide
    DiDonato
    Assur
    Pertusi
    Arsace
    Barcellona
    Idreno
    Brownlee
  4. Main Stage
  1. Sat 16 Dec 2017, 6.30pm
  2. Semiramide
  3. Semiramide
    DiDonato
    Assur
    Palazzi
    Arsace
    Barcellona
    Idreno
    Brownlee
  4. Main Stage
  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Tue 13 Feb 2018, 7.30pm
  2. The Winter's Tale
  3. Hermione
    Cuthbertson
    Leontes
    Hirano
    Perdita
    Lamb
    Florizel
    Muntagirov
  4. Main Stage
  1. Thu 15 Feb 2018, 7.30pm
  2. The Winter's Tale
  3. Hermione
    Nuñez
    Leontes
    Soares
    Perdita
    Stix-Brunell
    Florizel
    Muntagirov
  4. Main Stage
  1. Fri 16 Feb 2018, 7.30pm
  2. The Winter's Tale
  3. Hermione
    Calvert
    Leontes
    Hirano
    Perdita
    Hayward
    Florizel
    Hay
  4. Main Stage
  1. Sat 24 Feb 2018, 1.30pm
  2. The Winter's Tale
  3. Hermione
    Cuthbertson
    Leontes
    Hirano
    Perdita
    Lamb
    Florizel
    Muntagirov
  4. Main Stage
  1. Sat 24 Feb 2018, 7pm
  2. The Winter's Tale
  3. Hermione
    Kaneko
    Leontes
    Bonelli
    Perdita
    Takada
    Florizel
    Campbell
  4. Main Stage
  1. Wed 28 Feb 2018, 7.30pm
  2. The Winter's Tale
  3. Hermione
    Cuthbertson
    Leontes
    Hirano
    Perdita
    Lamb
    Florizel
    Muntagirov
  4. Main Stage
  1. Mon 5 March 2018, 7.30pm
  2. The Winter's Tale
  3. Hermione
    Nuñez
    Leontes
    Soares
    Perdita
    Stix-Brunell
    Florizel
    Muntagirov
  4. Main Stage
  1. Tue 13 March 2018, 7.30pm
  2. The Winter's Tale
  3. Hermione
    Nuñez
    Leontes
    Soares
    Perdita
    Stix-Brunell
    Florizel
    Muntagirov
  4. Main Stage
  1. Tue 20 March 2018, 7.30pm
  2. The Winter's Tale
  3. Hermione
    Calvert
    Leontes
    Hirano
    Perdita
    Hayward
    Florizel
    Hay
  4. Main Stage
  1. Wed 21 March 2018, 7.30pm
  2. The Winter's Tale
  3. Hermione
    Kaneko
    Leontes
    Bonelli
    Perdita
    Takada
    Florizel
    Campbell
  4. Main Stage
  1. Date
  2. Title
  3. Cast
  4. Venue
  1. Mon 15 Jan 2018, 7.30pm
  2. Tosca
  3. Floria Tosca
    Pieczonka
    Mario Cavaradossi
    Calleja
    Baron Scarpia
    Finley
    Spoletta
    Hall
  4. Main Stage
  1. Thu 18 Jan 2018, 7.30pm
  2. Tosca
  3. Floria Tosca
    Pieczonka
    Mario Cavaradossi
    Calleja
    Baron Scarpia
    Finley
    Spoletta
    Hall
  4. Main Stage
  1. Sun 21 Jan 2018, 12.30pm
  2. Tosca
  3. Floria Tosca
    Pieczonka
    Mario Cavaradossi
    Calleja
    Baron Scarpia
    Finley
    Spoletta
    Hall
  4. Main Stage
  1. Wed 24 Jan 2018, 7.30pm
  2. Tosca
  3. Floria Tosca
    Gheorghiu
    Mario Cavaradossi
    Calleja
    Baron Scarpia
    Finley
    Spoletta
    Hall
  4. Main Stage
  1. Sat 27 Jan 2018, 7.30pm
  2. Tosca
  3. Floria Tosca
    Gheorghiu
    Mario Cavaradossi
    Calleja
    Baron Scarpia
    Finley
    Spoletta
    Hall
  4. Main Stage
  1. Wed 31 Jan 2018, 7.30pm
  2. Tosca
  3. Floria Tosca
    Pieczonka
    Mario Cavaradossi
    Calleja
    Baron Scarpia
    Finley
    Spoletta
    Hall
  4. Main Stage
  1. Sat 3 Feb 2018, 7.30pm
  2. Tosca
  3. Floria Tosca
    Pieczonka
    Mario Cavaradossi
    Calleja
    Baron Scarpia
    Finley
    Spoletta
    Hall
  4. Main Stage
  1. Wed 7 Feb 2018, 7.30pm
  2. Tosca
  3. Floria Tosca
    Pieczonka
    Mario Cavaradossi
    Calleja
    Baron Scarpia
    Finley
    Spoletta
    Hall
  4. Main Stage
  1. Sat 17 Feb 2018, 1.30pm
  2. Tosca
  3. Floria Tosca
    Serafin
    Mario Cavaradossi
    Massi
    Baron Scarpia
    Vratogna
    Spoletta
    Francis
  4. Main Stage
  1. Mon 19 Feb 2018, 7.30pm
  2. Tosca
  3. Floria Tosca
    Serafin
    Mario Cavaradossi
    Massi
    Baron Scarpia
    Vratogna
    Spoletta
    Francis
  4. Main Stage
  1. Thu 22 Feb 2018, 7.30pm
  2. Tosca
  3. Floria Tosca
    Serafin
    Mario Cavaradossi
    Giordano
    Baron Scarpia
    Vratogna
    Spoletta
    Francis
  4. Main Stage
  1. Mon 26 Feb 2018, 7.30pm
  2. Tosca
  3. Floria Tosca
    Serafin
    Mario Cavaradossi
    Giordano
    Baron Scarpia
    Vratogna
    Spoletta
    Francis
  4. Main Stage
  1. Sat 3 March 2018, 12 noon
  2. Tosca
  3. Floria Tosca
    Serafin
    Mario Cavaradossi
    Massi
    Baron Scarpia
    Vratogna
    Spoletta
    Francis
  4. Main Stage